Piąta Niedziela Zwykła ? 6 luty 2022 r.

Piąta Niedziela Zwykła ? 6 luty 2022 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 6 lutego o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Dodatkowym terminem wizyty duszpasterskiej będzie sobota – 19 lutego. Zapisy na ten termin będziemy przyjmowali od przyszłej niedzieli – 13 lutego. Prosimy o nie zapisywanie się już teraz na dodatkową wizytę duszpasterską, ale poczekanie z tym do 13 lutego.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji naszych chorych parafian, sprawowana będzie w sobotę – 12 lutego o godz.10.00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które odprawiane będzie w przyszłą niedzielę – 13 lutego po Eucharystii o godz. 19.00.

Przypominamy, że istnieje możliwość przyjęcia w swoim mieszkaniu, na jeden dzień, obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Obraz ten, w marcu 1977 roku, kardynał Stefan Wyszyński ofiarował mieszkańcom Służewca, starającym się o uzyskanie pozwolenia na powstanie naszej parafii. Zachęcamy, aby przed tym obrazem modlić się do Matki Bożej i Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, szczególnie jeśli mamy trudne problemy w naszych rodzinach. Zapisy na przyjęcie obrazu przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych Rodaków.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk