Piąta Niedziela Zwykła – 7 luty 2016 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 a procesja eucharystyczna o g. 18.30.

Program wizyty duszpasterskiej:
czwartek 11 II – Obrzeżna 3 i Wyścigowa 8
Bardzo prosimy o odebranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o tej wizycie. Wszystkie rodziny, które w czasie wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną przyjąć kapłana, mogą zapisywać się w zakrystii na wizytę duszpasterską w poniedziałek i wtorek – 8 i 9 lutego. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej w przyszłą niedzielę – 14 lutego.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę – 10 lutego. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godzinach: 7.00, 10.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu dla nieobecnych w kościele, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przez młodzież przed Eucharystią. Prosimy nie podstawiać książeczek czy chusteczek na popiół w czasie obrzędu posypywania głów popiołem. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45
– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie w sobotę – 13 lutego, po Eucharystii o g. 19.00.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych i starszych parafian zapraszamy za dwa tygodnie, w sobotę – 20 lutego na godz.10.00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyło 5 rodzin. Dziękujemy także grupie Misja Św. Faustyny i jednej rodzinie za wspólną fundację świecznika wotywnego do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy „Bóg zapłać”.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.