Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu ? 6 marca 2022 r.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu ? 6 marca 2022 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30, 18.00 – dla dzieci i o 19.45

– gorzkie żale – w niedzielę o godz. 18.30

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, rozpoczynamy we wtorek – 8 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę – 9 marca, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich, którym drogi jest kult Miłosierdzia Bożego.

Wspólnota Niepokalana zaprasza na modlitwę o pokój w Ukrainie i na całym świecie, za wstawiennictwem św Maksymiliana, w czwartek – 10 marca o godz. 19.30.

Przy naszej parafii zawiązuje się krąg Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa zapraszamy do zapisywania się w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pod numerem kontaktowym podanym na plakatach i ulotkach.

Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę – 13 marca po Eucharystii o godz. 19.00.

Informujemy, że w czasie zbiórek na pomoc dla Ukrainy, którą organizuje Caritas Polska, zebranych zostało w ubiegłą niedzielę i środę popielcową łącznie 45.580.- zł. Osoby, które chcą zgłosić swoją gotowość przyjęcia uchodźców z Ukrainy – głównie kobiet, dzieci i osoby starsze, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach.

Zbiórkę rzeczową na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy, przeprowadza Parafialny Zespół Caritas. Tylko nową odzież oraz produkty żywnościowe, higieniczne i przeznaczone dla dzieci, prosimy przynosić do punktu Caritas we wtorki w godz. 17.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 11.00 – 14.00. Wejście do Caritasu znajduje się naprzeciwko krzyża papieskiego.

Produkty żywnościowe i środki czystości do paczek świątecznych dla naszych ubogich parafian, możemy składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Akcja honorowego oddawania krwi odbywa się dzisiaj przy naszym kościele w godz. 9.00 ? 14.00. Krew możemy oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym.