Szósta Niedziela Wielkanocy ? 14 maja 2023

Szósta Niedziela Wielkanocy ? 14 maja 2023 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Uroczystość Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, obchodzimy we wtorek – 16 maja. Centralna uroczystość odbędzie się tego dnia w sanktuarium Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej o godz.18.00. Tam znajdują się relikwie tego męczennika. Ojcowie Jezuici – kustosze sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, zapraszają do udziału w tej uroczystości.

Uroczystości pierwszokomunijne w naszej parafii odbędą się w niedzielę – 14 i 21 maja o godz. 9:30, a rocznicy Komunii Świętej w niedzielę ? 28 maja o godz. 9:30.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 19 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 20 maja 2023 r. Koszt 90,00 zł. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

Ks. Kazimierz Jatczak rezydent naszej parafii, obchodzi w tym roku jubileusz sześćdziesiątej rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. 28 maja o godz. 12:30 w czasie której szczególnie będziemy dziękowali za dar kapłaństwa Ks. Kazimierza oraz modlili się za dostojnego Jubilata.

Dwudziestą czwartą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Piotra Jareckiego. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia do Piwnicznej. Zapisy na wyjazd młodzieżowy prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.