Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej systematycznie działalności charytatywnej w naszej parafii.

Zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie po Eucharystii o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

Ks. Kazimierz Jatczak rezydent naszej parafii, obchodzi w tym roku jubileusz sześćdziesiątej rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. 28 maja o godz. 12:30 w czasie której szczególnie będziemy dziękowali za dar kapłaństwa Ks. Kazimierza oraz modlili się za dostojnego Jubilata.

Dwudziestą czwartą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Piotra Jareckiego. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia do Piwnicznej. Zapisy na wyjazd młodzieżowy tylko w tę i następną Niedzielę prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzającej młodzieży i rodziców w poniedziałek 29 maja o godz. 20:30 w sali dolnego kościoła.

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 27 maja. Możemy też prosić o przyjście nadzwyczajnego szafarza z Panem Jezusem do chorego w każdą Niedzielę. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.