Szósta Niedziela Zwykła ? 12 luty 2023 r.

Szósta Niedziela Zwykła ? 12 luty 2023 r.

Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowaną w dniu wczorajszym uroczystość dla naszych chorych i starszych parafian z racji Światowego Dnia Chorego. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli chorym, aby mogli wziąć udział w tej uroczystości. Wszystkim składamy serdeczne  ?Bóg zapłać?.

Dziś w całej Polsce w ramach Caritas Polska, przeprowadza jest zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi na terenie Turcji i Syrii. Nasza parafia włącza się w to dzieło i ofiary na rzecz poszkodowanych, możemy złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

Nabożeństwo  fatimskie  jutro  – 13 lutego  po  Eucharystii  o  godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Sopoćko, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w środę – 15 lutego. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę ? 22 lutego.  Zapisy w zakrystii i w  kancelarii  parafialnej.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023 r. Zdecydowane osoby mogą zapisać się i podpisać umowę u Ks. Proboszcza.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych  Rodaków.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam  znajduje.