Piąta Niedziela Zwykła ? 5 luty 2023 r.

Piąta Niedziela Zwykła ? 5 luty 2023 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o pomocy humanitarnej w czasie komunizmu, między innymi w naszej parafii i dyskusji z reżyserem z Belgii. Spotkanie odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11:00 w dolnym kościele.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna o  godz. 18.30.

Zebranie parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej dzisiaj o godz. 20:00 na plebanii.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych i starszych parafian zapraszamy w sobotę na Mszę św. godz. 10.00 w czasie której, będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się,  aby  chorzy  i  starsi parafianie,  mogli  wziąć  udział  w  tej  uroczystości. Po Mszy św. zapraszamy chorych na wspólną agapę do dolnego kościoła.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę ? 22 lutego.  Zapisy w zakrystii i w  kancelarii  parafialnej.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych  Rodaków.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam  znajduje.