Trzecia Niedziela Wielkanocna – 10 kwietnia 2016 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 10 kwietnia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.

Od poprzedniej niedzieli, która była Świętem Miłosierdzia Bożego, odbywa się modlitwa do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w kościele. Zapraszamy.

W dniach 14 – 16 kwietnia w Gnieźnie i w Poznaniu będą się odbywały ogólnopolskie uroczystości kościelno – państwowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. Transmisje z tych uroczystości będzie można oglądać w TVP i Telewizji Trwam. W naszej parafii z racji tych obchodów, w przyszłą niedzielę – 17 kwietnia, na każdej Eucharystii, odbędzie się obrzęd odnowienia obietnic chrztu i poświęcenie domowych kropielnic na wodę święconą, jako pamiątek roku jubileuszowego. Kropielnice są do nabycia za środkowym rzędem ławek, a należność za nie prosimy składać do puszki, która się tam znajduje. Tam także jest mała książeczka o chrzcie Polski. Opłata za książeczkę jest dobrowolna a za kropielnice wynosi 20 zł. Wodę święconą do kropielnic możemy brać ze specjalnego pojemnika, który znajduje się przy chrzcielnicy.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa i wszystkich duchowo związanych z charyzmatem Ruch Światło – Życie na Eucharystię w środę – 13 kwietnia o godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie w sali na plebanii.

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie w środę – 13 kwietnia o godz. 19.45.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest gazetka parafialna.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę – 17 kwietnia o godz. 20.00. Poświęcone będzie duszpasterskiemu upamiętnieniu obecności w naszej parafii krzyża papieskiego, z pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II w 1979 r.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny oraz za ofiary na nowe organy, które złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy „Bóg zapłać”.

Duszpasterstwo akademickie i grupa Fides organizują wakacyjne wyjazdy dla młodzieży i dorosłych. Informacji o nich udziela przy wyjściu z kościoła ks. Andrzej.

Spotkanie wszystkich rodzin naszej parafii, które zadeklarowały gotowość przyjęcia młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 24 kwietnia o godz. 20.00 w kościele. Prosimy wszystkich o obecność.

Możemy w swoim domu przyjąć relikwie bł. Ewy Noiszewskiej, jedynego polskiego lekarza wyniesionego do chwały ołtarzy. Relikwie umieszczone będą przy ołtarzu św. Maksymiliana 12 czerwca. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła rozdawana będzie ulotka o bł. Ewie Noiszewskiej, a teraz poprosimy Panią dr. Grażynę Rybak, która przybliży nam postać Błogosławionej.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

12 IV – „Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co wydaje mu się, że ma” (Mk 4, 25)

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)