Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła ? 6 listopada 2022 r.

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła ? 6 listopada 2022 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 6 listopada o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna  dzisiaj  o  godz. 18.30.

Zebranie parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej dzisiaj o godz. 20:00 na plebanii.

Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Ziemie Świętej we wtorek 8 listopada o godz. 20:00 w sali koło kancelarii parafialnej.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 9 listopada, po  Eucharystii  o  godz. 19.00,  w  sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii. Grupa Misja Św. Faustyny zajmuje się praktykowaniem i szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do włączenia się w działalność  tej  grupy.

Narodowe święto Niepodległości obchodzimy w piątek ? 11 listopada. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00,  10.00  i  19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00  na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny zaprasza Misja Św. Faustyny. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu. Kancelaria parafialna w piątek – 11 listopada  będzie  nieczynna. W tym dniu Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, udziela dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystający tego dnia z dyspensy są zobowiązani do ofiarowania dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

Akcja Katolicka rozprowadza pod chórem świecę Niepodległości, którą zapalimy 11 listopada. Jest to forma cegiełki na wykończenie Świątyni Opatrzności  Bożej.

Nabożeństwo fatimskie w Niedzielę – 13 listopada po Eucharystii o godz. 19.00.

Wspomagając rodziców i najmłodsze dzieci, którym trudno jest zachować uwagę podczas Mszy św. przygotowaliśmy w kaplicy po prawej stronie miejsce, w którym dzieci mogą zająć się rysowaniem. Znajdują się tam kredki i kolorowanki nawiązujące do aktualnej Ewangelii.

Zostały ukończone prace związane z budową ołtarzy Św. Jana Pawła II i Św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękujemy indywidualnym rodzinom, które ufundowały te ołtarze. Uroczyste poświęcenie nowych ołtarzy odbędzie się w Niedzielę 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12:30.  

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa Błogosławionych i  Świętych  Rodaków.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.