Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła ? 14 listopada 2021 r.

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła ? 14 listopada 2021 r.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży odbędzie się w sobotę – 20 listopada w świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Młodzież naszej parafii zbiera się przy kościele w sobotę – 20 listopada o godz. 9.30 i wspólnie z Ks. Krystianem uda się na to spotkanie. Zapraszamy młodzież do udziału w tej uroczystości.

Zapraszamy dorosłych na katechezę, specjalnie dla nich prowadzoną, w sobotę – 20 listopada o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Wskrzeszenie Łazarza ?

Młodzieżowa schola ?Zjednoczeni w Duchu Świętym? oraz wspólnota ?Niepokalana? serdecznie zaprasza na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 21 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla, o godz.20.00.

Z racji obchodzonego dzisiaj XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ? Solidarni z Libanem ?, przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Libanie.

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczynaliśmy tradycyjnie od pierwszego tygodnia Adwentu. Także w tym roku, jak w roku ubiegłym, przekładamy ją na późniejszy termin. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Opłatki rozprowadzane będą w kościele od drugiej niedzieli Adwentu tj. od 5 grudnia. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 28 listopada o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Tematem spotkania będzie omówienie planów duszpasterskich i ekonomicznych w naszej parafii w roku 2022.

W kinach można oglądać już film ?Nędzarz i madame?, opowiadający o życiu Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, aby stać się Bratem Albertem – przyszłym świętym. Zachęcamy, aby wybrać się do kina i poznać bardziej tę niezwykłą postać, tym bardziej, że relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego znajdują się w naszym kościele.

Nasz zakrystianin – Pan Dawid, poszukuje do wynajęcia mieszkania lub samodzielnego pokoju na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś posiada wiedzę o takim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie się bezpośrednio po Mszy św. do zakrystii.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk