Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła ? 7 listopada 2021 r.

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła ? 7 listopada 2021 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 7 listopada o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 10 listopada, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii. Grupa Misja Św. Faustyny zajmuje się praktykowaniem i szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy.

Narodowe święto Niepodległości obchodzimy w czwartek ? 11 listopada. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny zaprasza Misja Św. Faustyny. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu. Kancelaria parafialna w czwartek – 11 listopada będzie nieczynna.

Koncert patriotyczny, Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbędzie się w naszym kościele – 11 listopada o godz. 20.00. Bezpłatne bilety na koncert można otrzymać po Mszy św. w zakrystii. Organizatorem konceru są władze samorządowe dzielnicy Mokotów.

Akcja Katolicka rozprowadza pod chórem świecę Niepodległości, którą zapalimy 11 listopada. Jest to forma cegiełki na wykończenie Świątyni Opatrzności Bożej.

Nabożeństwo fatimskie w sobotę – 13 listopada po Eucharystii o godz. 19.00.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa Błogosławionych i Świętych Rodaków.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk