Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ? 21 listopada 2021 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ? 21 listopada 2021 r.

Wieczór uwielbienia z racji Uroczystości Chrystusa Króla dzisiaj o godz. 20.00.

Przypominamy, że istnieje możliwość przyjęcia w swoim mieszkaniu, na jeden dzień, obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Obraz ten, w marcu 1977 roku, kardynał Stefan Wyszyński ofiarował mieszkańcom Służewca, starającym się o uzyskanie pozwolenia na powstanie naszej parafii. Zachęcamy, aby przed tym obrazem modlić się do Matki Bożej i Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, szczególnie jeśli mamy trudne problemy w naszych rodzinach. Zapisy na przyjęcie obrazu przyjmować będziemy od następnej niedzieli w zakrystii.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w następną niedzielę o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Tematem spotkania będzie omówienie planów duszpasterskich i ekonomicznych w parafii w roku 2022.

Rok Świętego Józefa, ogłoszony przez Papieża Franciszka, kończy się 8 grudnia. W tym dniu dokonamy aktu oddania naszej parafii pod opiekę Św. Józefa – opiekuna rodzin. Przygotowaniem do tego będzie nowenna do Św. Józefa, która odbywała się będzie od 29 listopada do 7 grudnia, po Eucharystii o godz.19.00.

Grupa Fides zaprasza na spotkanie dotyczące Synodu, które odbędzie się w następny poniedziałek – 29 listopada w sali dolnego kościoła o godz. 20.00. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty parafialne. Materiały przygotowawcze do udziału w spotkaniu synodalnym, umieszczone są na stronie internetowej parafii oraz są dostępne w kościele – na stoliku za ławkami.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 27 listopada od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 27 listopada o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk