Uroczystość Św. Maksymiliana ? Odpust Parafialny ? 10 października 2021 r.

Uroczystość Św. Maksymiliana ? Odpust Parafialny

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła ? 10 października 2021 r.

Odpustowa procesja eucharystyczna dzisiaj – 10 października o godz. 18.30.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Nabożeństwo fatimskie w środę – 13 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Zapraszamy dorosłych na katechezę, specjalnie dla nich prowadzoną, w sobotę – 16 października o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy ?Zmartwychwstanie w relacji Świętego Jana Ewangelisty ?

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie w przyszłą niedzielę – 17 października o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.

W marcu 1977 roku, kiedy po ludzku wydawało się niemożliwe uzyskanie od władzy komunistycznej zezwolenia na powstanie naszej parafii, kardynał Stefan Wyszyński ofiarował ówczesnemu rektorowi kaplicy przy ul. Kolady – obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, uważając, że bez pomocy Matki Najświętszej nie poradzimy sobie z tym problemem. Umożliwiamy obecnie przyjęcie tego Obrazu na jeden dzień w mieszkaniach parafian, aby przed nim modlić się do Matki Bożej i Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, szczególnie jeśli mamy trudne problemy w naszych rodzinach. Zapisy na przyjęcie obrazu przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Przypominamy katolickim rodzicom, że ich obowiązkiem jest religijne wychowanie swoich dzieci a więc także przekazywanie wiedzy religijnej. Jeśli rodzice wypisują swoje dziecko z lekcji religii w szkole, tym samym przejmują to zadanie na siebie. Zobowiązani są wówczas prowadzić nauczanie religii swojego dziecka w domu, zgodnie z materiałem zawartym w podręczniku do religii. Nauczane przez rodziców dziecko, pod koniec roku szkolnego, powinno zdać egzamin z osiągniętej wiedzy religijnej przed księdzem proboszczem. Otrzyma wówczas świadectwo nauki religii właściwe dla swojego wieku szkolnego.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II. Posłuchajmy teraz wypowiedzi przedstawiciela młodzieży, która korzysta z tego funduszu.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk