Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dzisiaj – 27 maja o godz. 20.00 na plebanii.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na kolejne spotkanie modlitewne ?Odkryj moc Ducha Świętego?, w poniedziałek ? 28 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Dziewiętnastą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy w środę – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Prałat Grzegorz Kozicki, który w 1999 r. był dyrektorem w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, pod nadzorem której prowadzona była budowa naszego kościoła. W czasie uroczystości zostaną także po raz kolejny wręczone zasłużonym parafianom odznaczenia parafialne: Krzyż Św. Maksymiliana.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek ? 31 maja. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Na zakończenie procesji Najświętszy Sakrament zostanie wniesiony do kaplicy adoracyjnej, która otwarta będzie od tego dnia codziennie w godz. 9.00 ? 22.00. Abyśmy, jako parafia zapewnili, że w kaplicy zawsze ktoś będzie, potrzeba jest przynajmniej osiemset osób pełniących godzinny dyżur adoracyjne raz w miesiącu. Dotychczas zapisało się dwieście osób. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

W najbliższy piątek – 1 czerwca, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem – od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci w piątek – 1 czerwca o godz. 10.00.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z tej okazji, w sobotę ? 2 czerwca o godz. 10.00, sprawowana będzie Eucharystia pod krzyżem papieskim na placu przykościelnym.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 2 czerwca po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkanie grupy Żywego Różańca w przyszłą niedzielę ? 3 czerwca o godz. 16.30.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę ? 3 czerwca o godz. 18.30.

Prosimy parafian udających się w przyszłą niedzielę – 3 czerwca, na obchody Dnia Dziękczynienia, o zebranie się przy kościele Barnabitów, ul. Sobieskiego, o g. 10.45. Tam będzie oczekiwał Ks. Piotr, który poprowadzi ich w procesji do świątyni Opatrzności Bożej, gdzie odbędą się centralne uroczystości Dnia Dziękczynienia.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dysponujemy wolnymi miejscami w autokarze wyjeżdżającym w sobotę na Lednicę. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, kancelarii lub u ks. Marka.