Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

Zachęcamy do zapisywania się na godzinny dyżur adoracyjny, raz w miesiącu, przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej, która zostanie otwarta 31 maja. Dla zapewnienia takiego dyżuru we wszystkie dni roku, potrzeba ponad osiemset osób. Dotychczas zapisało się tylko sto osiemdziesiąt siedem osób. Potrzeba dyżuru adoracyjnego wynika z tego, aby poza tym, kiedy przychodzić będziemy w dowolnym czasie na adorację do kaplicy, nie było godzin w ciągu dnia, że w kaplicy nie będzie nikogo. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 26 maja od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 26 maja o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem majowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 27 maja o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie organizacja wizyty duszpasterskiej w przyszłości , wobec faktu intensywnie zwiększającej się zabudowy mieszkaniowej na terenie naszej parafii.

Z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przy wyjściu z kościoła, Odnowa w Duchu Świętym rozdaje karteczki z fragmentami Pisma Świętego oraz zaprasza na kolejne spotkanie modlitewne ?Odkryj moc Ducha Świętego?, w przyszły poniedziałek ? 28 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Dziewiętnasta rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w następną środę – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Prałat Grzegorz Kozicki, który w 1999 r. był dyrektorem w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, pod nadzorem której prowadzona była budowa naszego kościoła. W czasie uroczystości zostanie także po raz kolejny wręczone zasłużonym parafianom odznaczenia parafialne: Krzyż Św. Maksymiliana.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z tej okazji, w sobotę ? 2 czerwca o godz. 10.00, sprawowana będzie Eucharystia pod krzyżem papieskim na placu przykościelnym.

Przypominamy, że organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 2 czerwca. Informacji udziela ks. Marek. Zgłoszenia do 24 maja.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.