Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021 r.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Nowenna odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00, a prowadzi ją Grupa Odnowy w Duchu Świętym.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Z radością informujemy, że dwóch naszych parafian: Panowie – Piotr Gawin i Wojciech Petryka, otrzymało promocję biskupa na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Nadzwyczajni Szafarze mają prawo zanosić Komunię Świętą chorym oraz pomagać kapłanom, jeśli jest taka potrzeba, udzielać Komunię w czasie Eucharystii.

Uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 23 maja. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o skorzystanie w przyszłą niedzielę z innych Eucharystii niż godz. 9.30.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej systematycznie działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek ? 3 czerwca. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Cukiernię ?Antolak?, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk