Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 2 czerwca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.

Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna zakończy się czuwaniem, które odbędzie się w sobotę – 8 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z racji przypadającej w tym roku czterdziestej rocznicy tego wydarzenia, możemy nabyć książeczkę ?Pierwsza Pielgrzymka?, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Dobrowolną ofiarę za książeczkę, prosimy składać do stojącej tam puszki.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Dziękczynienia, w całej Polsce, odbywa się zbiórka ofiar na prace wykończeniowe Świątyni Opatrzności Bożej. Ofiary na ten cel zbierane są przez młodzież przy wyjściach z kościoła.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: w poniedziałek – ul. Gruszczyńskiego 14, 14 a, i 17; we wtorek – Bokserska 40, 46, 46 a, i 48 oraz w czwartek – ul. Bogunki 3 i 5. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 5 czerwca o godz. 20.00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 6 czerwca o godz. 20.00 do godz.21.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek ? 7 czerwca od godz. 9.30 i od godz. 18.00.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny, już po raz czternasty, odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 9 czerwca. Marsz wyruszy o godz. 11.45 sprzed Pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi. W czasie Marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach.

Odnowa w Duchu Św. i schola młodzieżowa zapraszają na wieczór uwielbienia ?Uwielbiajmy Pana słowem i pieśnią? w poniedziałek ? 10 czerwca po Mszy o 19.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami

Dziękujemy za indywidualne ofiary na trwający generalny remont schodów do kościoła, które w maju złożyło osiem rodzin na łączną sumę 1.900 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.