Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.

Odnowa w Duchu Św. i schola młodzieżowa zapraszają na wieczór uwielbienia ?Uwielbiajmy Pana słowem i pieśnią? w poniedziałek – 10 czerwca po Mszy o 19.00.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu, 10, 11 i 13 czerwca, udadzą się na teren wyścigów konnych. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 12 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ewy Noiszewskiej, której relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Św. Maksymiliana, obchodzimy w środę ? 12 czerwca, a Św. Antoniego z Padwy, którego relikwie są przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, obchodzimy w czwartek ? 13 czerwca. W tych dniach, po każdej Eucharystii, każda z tych relikwii będzie udostępniona do osobistego ucałowania.

Nabożeństwo fatimskie w czwartek – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 15 czerwca o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Czy w Kościele jest miejsce na religijny indywidualizm??.

Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na Eucharystię na zakończenie roku szkolnego, która będzie sprawowana we wtorek – 18 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź od 18.30.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek ? 20 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Cukiernię ?Antolak?, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Białegostoku i Wilna, śladami działalności bł. ks. Michała Sopoćki w dniach 21-23 czerwca. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela ks. Maciej przy wyjściu głównym z kościoła.

Spotkanie organizacyjne związane z tą pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 11 czerwca o godz. 20.00, w sali dolnej kościoła.