Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna zakończy się czuwaniem,  które  odbędzie  się  w  sobotę – 3  czerwca  po  Eucharystii  o  godz. 19.00.

Osiemnastą rocznicę konsekracji naszej parafialnej świątyni obchodzimy we wtorek – 30 maja. Główna uroczystość, połączona z instalacją w naszym kościele relikwii Św. Antoniego  z  Padwy  i  procesją  eucharystyczną  tego dnia  o  godz. 19.00.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie,  która  sprawowana  będzie  w  środę ? 31 maja  o  godz. 19.00.

Nabożeństwa  ku  czci  Serca  Jezusowego  codziennie  w  czerwcu  o  godz. 18.30.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na Mszę św. ze specjalnym  błogosławieństwem  dla  dzieci  w  czwartek – 1 czerwca  o  godz. 10.00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek – 1 czerwca, po Mszy św. wieczornej  i  nowennie  do  Ducha Świętego  do  godz. 21.00.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z tej okazji, w piątek ? 2 czerwca o godz. 19.00, sprawowana będzie Eucharystia pod krzyżem papieskim  na  placu  przykościelnym.

Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem – od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 3 czerwca o godz. 9.00. O odprawianie tego nabożeństwa  prosiła  Matka Boża  w  Fatimie, której  100-lecie  objawień  obchodzimy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 3 czerwca o godz. 19.00. O godz. 18.00 – przed  nabożeństwem  czerwcowym –  imienna  modlitwa  za  tych  zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 4 maja o godz. 16.30.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

Prosimy parafian udających się w przyszłą niedzielę – 4 czerwca, na obchody Dnia Dziękczynienia, o zebranie się przy kościele Barnabitów, ul. Sobieskiego, o g. 10.45. Tam będzie oczekiwał Ks. Andrzej, który poprowadzi ich w procesji do świątyni Opatrzności Bożej, gdzie  odbędą  się  centralne  uroczystości  Dnia  Dziękczynienia.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar  na  Radio Maryja  oraz  rozdaje  ulotki  informacyjne  o  Radiu Maryja.

Pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę ? 17 czerwca, organizuję Rycerstwo Niepokalanej.  Zapisy  przyjmujemy  w  zakrystii  i  w  kancelarii  parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która  się  tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz trzem rodzinom za fundację kolejnych stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej. Wszystkim troszczącym  się  o  materialne  potrzeby  parafii  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.