V Niedziela Wielkiego Postu

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

Gorzkie żale dzisiaj o godz.18.30.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 7:00 10.00 i 19.00 oraz nauki ogólne dla dłużej pracujących o godz. 20:30. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych o godz. 8.15 i 12.00 bez klas VIII; Rekolekcje dla szkół średnich i klas VIII odbędą się w następnym tygodniu. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.

„Rodzina pomaga rodzinie” to formuła świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas. Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać przy wyjściu z kościoła. Parafialny Zespół „Caritas”, również przeprowadza miesięczną zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kwiaty świąteczne do ołtarzy, odbywa się dzisiaj i przez dni rekolekcyjne przy wyjściach z kościoła.

Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy we wtorek – 19 marca. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę
– 20 marca, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii. Grupa Misja Św. Faustyny zajmuje się praktykowaniem i szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego.

Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek 22 marca o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45 – droga krzyżowa ulicami parafii, która rozpocznie się przed kościołem i przejdzie tradycyjną trasą. Na tę drogę krzyżową prosimy przynieść świece lub lampiony.

Wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 23 marca od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy własną parafię.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.