XXXI Niedziela Zwykła – 5.11.2017 r.

Słowo Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza

Umiłowani Diecezjanie!

W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości. Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną. 

Zapraszam także na koncert ? Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry.

Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca  błogosławię. 

                                                                                                               ? Kazimierz Kardynał Nycz

                                                                                                                 Arcybiskup Metropolita Warszawski

 

Narodowe święto Niepodległości obchodzimy w sobotę ? 11 listopada. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00,  10.00  i  19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny zaprasza Misja Św. Faustyny. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co  jest  oznaką  naszego  patriotyzmu.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Przypominamy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone na stałe w kościele. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii  i  w  kancelarii  parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło pięć rodzin oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyły cztery rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30.  Procesja  eucharystyczna o godz. 18.30.