11 Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które sprawowane będzie dzisiaj – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu odbywa się o godz. 18.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 16 czerwca o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?Tajemnica Nowenny Pompejańskiej?.

Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w sobotę – 19 czerwca o godz. 11.00 do sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Niepokoje o los potępionych?

Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę – 20 czerwca o godz. 9.30. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o skorzystanie w przyszłą niedzielę z innych Eucharystii niż godz. 9.30.

Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, że od 20 czerwca zostają zniesione dyspensy we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Osoby rozważające zamiar złożenia serca wotywnego Panu Jezusowi, w kaplicy adoracyjnej, mogą zapisać się dzisiaj w zakrystii na jego wykonanie. Zamówienia składane później, firma wykonująca te wota, realizowała je będzie dopiero po wakacjach.

Z racji obchodzonego dzisiaj liturgicznego wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, można oddać cześć Jego relikwiom. Osoby pragnące to uczynić, prosimy o podejście po Mszy św. przed ołtarz główny, aby pokłonić się relikwiom, które do naszej parafii przywiezione zostały z Padwy we Włoszech w 2016 roku. Relikwie na stałe umieszczone są przy bocznym ołtarzy, po prawej stronie świątyni.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób