Trzynasta Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2024 r.

W okresie wakacji, od poniedziałku – 1 lipca do końca sierpnia, nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00. Pozostałe Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku. Kaplica adoracyjna w okresie wakacji otwarta będzie jak dotychczas codziennie w godz. 9.00 – 22.00. Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia, czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych: w poniedziałki – 19.30 – 20.30 oraz od wtorku do  piątku  w  godzinach – 17.00 – 18.30.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 4 lipca po Eucharystii o godz. 19.00 do 21.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 5 lipca od godz. 6.30 i od godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu  Maryi  w  sobotę – 6 lipca  po  Eucharystii  o godz. 19.00.

Miesięczne zebranie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 lipca o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w czerwcu złożyło dwadzieścia jeden rodzin na łączną sumę 5600 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.

Po majowo – czerwcowej przerwie wznawiamy nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa świętych rodaków.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.