27 Niedziela Zwykła ? 4 października 2020

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy w sobotę ? 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października 1982 r. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii, zapraszamy więc wszystkich parafian do licznego w nim udziału. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Eucharystia Odpustowa z procesją eucharystyczną celebrowana będzie w sobotę – 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Piotr Jarecki, który rozpocznie od tej Uroczystości kanoniczną wizytację naszej parafii. Wizytacja kanoniczna kontynuowana będzie w niedzielę. Ksiądz Biskup obecny będzie na wszystkich Mszach niedzielnych, a wieczorem spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską i Ekonomiczna, odpowiedzialnymi grup parafialnych i katechetami.

W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego, zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00 oraz do uczestnictwa w dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu, popularnie zwanej ?czterdziestogodzinnym nabożeństwem?. W środę, czwartek i piątek, adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Przez te trzy dni kaplica adoracyjna będzie nieczynna.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa – środa, czwartek, piątek – modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej nie będzie.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku odbywają się o godz. 18.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny, której relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w poniedziałek – 5 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci lubiące śpiewać na próby scholi dziecięcej, które odbywają się w czwartki o godz. 17.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Na ten moment zgłosiło się zbyt mało dzieci, aby schola mogła śpiewać w czasie niedzielnej Mszy o godz.11.00. Piękno oprawy muzycznej Eucharystii, zależy przede wszystkim od naszego zaangażowania w działalność scholi dziecięcej, młodzieżowej czy chóru.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj – 4 października o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Przypominamy zasady dotyczące sposobu udzielania Komunii Świętej w naszym kościele:

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przeżywające obawy sanitarne przy przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk