30 Niedziela Zwykła ? 28 października 2018 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w czwartek ? 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 17.30, której w tym dniu nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane ?Dniem Zadusznym? obchodzimy w piątek ? 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00. W tym dniu obchodzimy także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem ? od godz. 9.30 i po południu ? od godz. 18.00.

Odpust zupełny dla zmarłych, można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie i modlitwę na cmentarzu oraz po spełnieniu zwykłych warunków do zyskania odpustu, które obejmują: stan łaski uświęcającej, modlitwę według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Na ? wypominki ? za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę ? 31 października o godz. 19.00.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 3 listopada po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę ? 4 listopada o godz. 16.30.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci przygotowujące się do Rocznicy Komunii Świętej.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza nauczycieli wolontariuszy do współpracy przez prowadzenie zajęć, a uczniów do korzystania z pomocy w nauce. Szczegółowy plan zajęć znajduje się na stronie Parafii w zakładce GRUPY CHARYTATYWNE.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w październiku złożyło piętnaście rodzin na łączną sumę 8.150 zł. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na spłacanie ?glorii? przy tabernakulum, które złożyły cztery rodziny na łączną sumę 3.500 zł. i ofiary złożone do świeczników wotywnych, które ustawione są przy bocznych ołtarzach i puszki stojącej pod chórem przy głównym wyjściu z kościoła, na łączną sumę 2.160 zł. Do spłacenia ?glorii? przy tabernakulum pozostało nam 28.340 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne ?Bóg zapłać?

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dziećmi, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.