4 Niedziela Wielkanocy – 22 kwietnia 2018

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj – 22 kwietnia o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie omówienie bieżących prac gospodarczych.

W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy zapisy na godzinny dyżur adoracyjny, raz w miesiącu, przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej, która zostanie otwarta 31 maja. Dla zapewnienia takiego dyżuru we wszystkie dni, potrzeba ponad osiemset osób. Tydzień temu zapisało się sto osiemnaście osób. Także dzisiejszej niedzieli przyjmowane są zapisy na dyżury adoracyjne przy głównym wyjściu z kościoła, a po dzisiejszej niedzieli można to będzie uczynić po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Z racji rozpoczynającego się dzisiaj ?Tygodnia Modlitwy i Troski o Powołania Kapłańskie i Zakonne? zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.

Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika ? głównego patrona Polski, obchodzimy w poniedziałek ? 23 kwietnia. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.

Święto Św. Marka Ewangelisty obchodzimy w środę ? 25 kwietnia. Jest to także dzień imienin ks. Marka Iwańskiego ? wikariusza naszej parafii, za którego modlić się będziemy tego dnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 28 kwietnia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 28 kwietnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Nasza parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 2 czerwca br. Koszt wynosi 100 zł. Wyjazd w godzinach nocnych. Informacji udziela ks. Marek. Zgłoszenia do 24 maja.

Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę – 26 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiary na kaplicę adoracyjną, które złożyły trzy rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Możemy dzisiaj wesprzeć drużynę harcerską działającą przy Szkole Podstawowej na Bokserskiej, kupując przed kościołem produkty przygotowane przez harcerzy.