Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

Dwudziesta Pierwsza Niedziela  Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

Zachęcamy do oglądania wystawy poświęconej Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawa ukazuje związki Prymasa Wyszyńskiego z naszą parafią. Szczególnie polecamy przeczytanie kazania, które wygłosił w kaplicy – baraku przy ul. Kolady dnia 7 czerwca 1975 roku, gdy trwały starania o uzyskanie pozwolenia na budowę naszego kościoła. Jest to jedyne kazanie Prymasa Wyszyńskiego wygłoszone w naszej parafii. Dziękujemy rodzinie Państwa Chojnackich za przygotowanie tej cennej wystawy. Wystawa ustawiona jest po lewej stronie kościoła, pod witrażem upamiętniającym wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła,  którą  dokonał  Prymas  Wyszyński  24  maja  1980 roku.

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy w czwartek – 26 sierpnia.  Eucharystie  w  tym  dniu  o  godzinach:  7.00,  10.00  i  19.00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 28 sierpnia o godz. 19.00. Imienna modlitwa  za  tych zmarłych  od  godz. 18.20.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu  z  kościoła.

ZASADY  UDZIELANIA  KOMUNII  ŚWIĘTEJ  W  NASZYM  KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco  oraz  do  ust  lub  na  rękę,  jeśli  czyni  to  w  sposób  właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem  dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób