Grupa FIDES

?Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni
i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię?
Mt 11, 28

Grupa formacyjna ?FIDES? istnieje w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego od 2013 roku, ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Rokiem Wiary.

Nazwa wspólnoty  FIDES  wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza: wiara, zaufanie, ufność. To pojęcie wpisuje się doskonale w relację człowieka  z Bogiem.

Na naszych spotkaniach pogłębiamy wiarę poprzez mszę świętą, liturgię godzin, adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne pielgrzymowanie.  Ubogacamy naszą wiedzę o żywotach świętych poprzez referaty,  filmy, konferencje i dyskusje.
Wiara daje nam siłę i chęci do działania, powoduje, że  potrafimy wymagać od siebie, podejmujemy małe wyzwania, które mają większy wymiar.

Wszystko, co jest potrzebne to otwartość i zaangażowanie by nasze serce i cała nasza osoba otworzyła się na Pana Boga.

To właśnie we wspólnocie odkrywamy moc i doświadczenie Boga, uczymy się modlitwy i służby drugiemu człowiekowi.

Spotykamy się ww wtorki na Mszy św. o godz. 19.00, a następnie o godz. 19.45 w sali nr 2       (przy kancelarii parafialnej)
Opiekun grupy Ks. Andrzej Krzesiński  (tel: 607095113  e-mail:  jedrekkrze@wp.pl)
Formy naszych spotkań są różnorodne:

• Msza Święta (wtorek o godz. 19.00)
  • Adoracja
  • Katechezy