Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – Służebnica Pana

?Oto ja służebnica Pańska,

niech Mi się stanie według twego słowa?

Łk 1, 38

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Służebnica Pana” jest częścią ruchu Charyzmatycznego Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Warszawskiej, z przynależnością do Centrum Formacji Grup Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w Magdalence.

Powstała w 2009 roku po Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO) z inicjatywy ks. Michała Chutkowskiego, który został pierwszym opiekunem wspólnoty.

Kolejnymi opiekunami byli: ks. Andrzej Krzesiński (wrzesień 2009 – czerwiec 2010), ks. Tomasz Długosz (wrzesień 2010 ? czerwiec 2013), ks. Paweł Olszewski (października 2013 ? czerwiec 2017), ks. Marek Iwański (wrzesień 2017 – czerwiec 2021) Od września 2021 roku naszą wspólnotą opiekuje się ks. Tomasz Chruścik.

Na spotkaniach wspólnoty poprzez działanie Ducha Świętego poznajemy miłość i zbawczą moc Boga oraz Jego obecność w naszym życiu.

Spotkanie składa się:

• z modlitwy uwielbienia, dziękczynnej, przyzywania Ducha Świętego,
  • ze słuchania, rozważania i dzielenia się Słowem Bożym; z modlitwy jednych za drugich.

Zawierzmy też Panu nasze osobiste, wspólnotowe i inne sprawy / prośby.

Siłą naszej grupy jest różnorodność – jesteśmy wspólnotą jest wielopokoleniową, na co dzień podejmujemy różne wyzwania, zmagamy się z różnymi trudnościami ale Tym, który nas łączy i wspiera, umacnia i ogarnia swoim pokojem jest Jezus. Z Jego też siłą umacniamy się nawzajem i służymy innym.

W celu ciągłej formacji i wzrostu w wierze członkowie wspólnoty biorą udział w rekolekcjach zamkniętych, w Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie, w Forum Charyzmatycznym (Łódź, Ostrołęka).

Nasze spotkania są różnorodne:

* Katechezy, grupy dzielenia

* Msze Święte dla wspólnoty

* Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą i w ciszy

* Rekolekcje

* Wyjazdy modlitewno-integracyjne,

Włączamy się także czynnie w życie parafii:

* przygotowujemy i prowadzimy nowennę i czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

* prowadzimy drogę krzyżową, modlitewną adorację Krzyża

* posługujemy modlitewnie podczas Msze Świętej z modlitwą o uzdrowienie

* organizujemy i posługujemy na Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO 2011,2014, 2016, 2022)

Jeśli w swoim sercu przeżywasz tęsknotę za Bogiem, wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało, pogubiłeś się w życiu lub straciłeś jego sens, zapraszamy do wspólnoty.

Spotykamy się:

KIEDY?          w każdy poniedziałek o godzinie 19.45 (po Mszy Świętej)

GDZIE?          sala dolnego kościoła lub na 1 piętrze plebanii im. Jerzego Frassatiego

Opiekun wspólnoty:            ks. Tomasz Chruścik

Animator świecki:                Agata Furtak