Piąta Niedziela Zwykła – 4 luty 2024 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna o  godz. 18.30.

Śpiew  Akatystu  ku  czci  Matki  Bożej  w  środę – 7 lutego po Mszy św. o 19:00

W sobotę 10 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego w naszej parafii. Naszych chorych i starszych parafian zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 10.00 w czasie której, będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości. Po Mszy św. zapraszamy chorych na wspólną agapę do dolnego kościoła.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

5.II, poniedziałek – Śniardwy 3,  5,  6,  8

6.II, wtorek – Orzycka 14,  16,  18

Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu, co pomoże wszystkim mieszkańcom danego bloku uzyskać informację o kolędzie. Dodatkowa kolęda 7,8,9 i 10 lutego. Zapisy na dodatkową wizytę przyjmujemy
w zakrystii i kancelarii parafialnej. Podsumowanie kolędy w przyszłą Niedzielę.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach od 1 do 8 maja. Są jeszcze wolne miejsca i ostatnie rezerwacje przyjmujemy tylko w tym tygodniu. Zapisy prowadzi ks. Piotr w wyjściu z kościoła. 

Zapraszamy młodzież naszej parafii na wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 22 do 30 czerwca w Zboiskach. Zapisy na wyjazd młodzieżowy prowadzi Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych Rodaków.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.