Szósta Niedziela Zwykła – 11 luty 2024 r.

Szósta Niedziela Zwykła – 11 luty 2024 r.

Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowaną w dniu wczorajszym uroczystość dla naszych chorych i starszych parafian z racji Światowego Dnia Chorego. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli chorym, aby mogli wziąć udział w tej uroczystości. Wszystkim składamy serdeczne  „Bóg zapłać”.

Nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 lutego po Eucharystii o godz. 19.00.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę – 14 lutego. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przed Eucharystią. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:

– droga  krzyżowa –  w  każdy  piątek  o godzinach: 10.30,  18.00 – dla dzieci  i  19.45

– gorzkie  żale  –  w  każdą  niedzielę  o  godz. 18.30

Liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Sopoćko, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w czwartek – 15 lutego. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Zapraszamy młodzież naszej parafii na wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 22 do 30 czerwca w Zboiskach. Zapisy na wyjazd młodzieżowy prowadzi Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Serdecznie witamy w naszej parafii kleryka Warszawskiego Seminarium Duchownego Jakuba Szyszko, który będzie odbywał w naszej parafii praktyki duszpastersko-katechetyczne.

W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.