Czwarta Niedziela Wielkanocy ? 8 maja 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy ? 8 maja 2022 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę – 11 maja, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich, którym drogi jest kult Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 22 maja o godz. 20.00.

Uroczystość beatyfikacyjna Pauliny Jaricot odbędzie się 22 maja w Lyonie. Jest ona założycielką Stowarzyszenia Żywego Różańca. Dlatego nasza parafialna grupa Żywego Różańca pragnie przybliżyć wszystkim parafianom jej życiorys. Przy wyjściach z kościoła rozdawane są dzisiaj broszury o nowej błogosławionej. Zachęcamy to skorzystania z tej okazji, aby poznać jak piękne i owocne było życie Pauliny Jaricot.

Uroczystości pierwszokomunijne w naszej parafii odbędą się w niedzielę – 29 maja i 5 czerwca, a rocznicy Komunii Świętej w niedzielę – 12 czerwca.

Dwudziestą trzecią rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 10.00. W czasie tej uroczystości zostaną także po raz kolejny wręczone zasłużonym parafianom odznaczenia parafialne: Krzyż Św. Maksymiliana. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie 30 maja i 10 października.