Piąta Niedziela Wielkanocy – 15 maja 2022 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy – 15 maja 2022 r.

Uroczystość Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, obchodzimy w poniedziałek – 16 maja. Centralna uroczystość odbędzie się tego dnia w sanktuarium Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej o godz. 18.00. Tam znajdują się relikwie tego męczennika. Ojcowie Jezuici – kustosze sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, zapraszają do udziału w tej uroczystości.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00, przed nabożeństwem majowym, odprawianym codziennie o godz. 18.30.

Parafialna grupa Żywego Różańca zapraszam na triduum modlitewne przed beatyfikacją Pauliny Jaricot, która odbędzie się 22 maja w Lyonie. Jest ona założycielką Żywego Różańca. Triduum modlitewne odbywało się będzie w najbliższy czwartek, piątek i sobotę po Eucharystii o godz. 10.00. W tych dniach nie będzie nabożeństwa majowego przed grotą maryjną. Będzie ono połączone z nabożeństwem odbywającym się w kościele.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej systematycznie działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 22 maja o godz. 20.00 na plebanii.

Organizujemy wyjazd na SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2022 r. Zgłoszenia i informacje osobiście u ks. Krystiana Grzyba.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.