Czwarta Niedziela Wielkiego Postu ? 27 marca 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu ? 27 marca 2022 r.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 20.00 na plebanii.

Wielkopostne rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne rozpoczniemy od przyszłej niedzieli – 3 kwietnia. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Spowiedź codziennie przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami i korzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji.

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30, 18.00 – dla dzieci i o 19.45

– gorzkie żale – w niedzielę o godz. 18.30

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną. Ostatnia w tym Wielkim Poście droga krzyżowa w następny piątek – 8 kwietnia o 19.45 przejdzie tradycyjną trasą ulicami parafii. Na tę drogę krzyżową prosimy przynieść świece lub lampiony.

W piątek – 1 kwietnia, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 9.30 i od godz. 17.30. Na drodze krzyżowej dla dzieci o godz. 18.00 udzielimy Komunii św. pierwszopiątkowej.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 2 kwietnia po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 16.30 w sali dolnego kościoła.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać w kaplicy bocznej po lewej stronie. Produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich możemy składać do kosza przed ołtarzem Św. Antoniego. Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Caritas Archidiecezji Warszawskiej, gdzie znajdziemy aktualne informacje o kościelnej pomocy dla Ukrainy. Osoby, które chcą zgłosić swoją gotowość przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy, znajdą tam aktywny formularz zgłoszeniowy. Nasz Parafialny Zespół Caritas przeprowadza rzeczową zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Tylko nową odzież oraz produkty żywnościowe, higieniczne i dla dzieci, prosimy przynosić do punktu Caritas we wtorki w godz. 17.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 11.00 – 14.00. Wejście do Caritasu znajduje się naprzeciwko krzyża papieskiego.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w marcu złożyło trzydzieści sześć rodzin na łączną sumę 7.720 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.