Czwarta Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.

Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, który odbędzie się dzisiaj – 29 stycznia o godz. 18.15 w kościele.

Wszystkie rodziny, które w czasie dotychczasowej wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną zaprosić kapłana do swojego mieszkania, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę. W czwartek – 2 lutego wizyta duszpasterska w blokach przy ul. Obrzeżna 1E i Obrzeżna 1F. Podsumowanie tegorocznej wizyty duszpasterskiej przez proboszcza parafii, w przyszłą niedzielę – 5 lutego na wszystkich Mszach św.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 1 lutego o godz. 19.30 w kościele.

Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie – Matki Bożej Gromnicznej, obchodzimy w czwartek – 2 lutego. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic na początku każdej Eucharystii. W tym dniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W piątek obchodzimy I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy, w sobotę – 4 lutego o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego modlitewnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 4 lutego o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 lutego o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy także nowych chętnych do wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 5 lutego o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich a szczególnie czcicieli Najświętszego Sakramentu, dzieci przygotowujące się do Rocznicy Komunii Świętej oraz wszystkie służby liturgiczne.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych i starszych parafian zapraszamy za dwa tygodnie, w sobotę – 11 lutego na godz.10.00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

Zapisy na przyjęcie w swoim domu relikwii Świętego Antoniego na marzec, przyjmować będziemy od niedzieli – 12 lutego w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę – 22 lutego. Zapisy w zakrystii.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 2 rodziny. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2017 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. dr Andrzej Bosowski

31 I – Czy Jezus miał braci ?

7 II – „Nieporozumienie” z powodu wina

14 II – Kuszenie Jezusa przez szatana

21 II – „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę”

28 II – Powrót do nierozerwalności małżeństwa

7 III – Kościół Kat. Nie uznaje rozwodów, a jednak …

14 III – Małżeństwo czy bezżeństwo ?

21 III – Nastawić drugi policzek

28 III – „Napisz: osiemdziesiąt …”

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

18 IV – Nieodpuszczalny grzech ?

25 IV – Wielu powołanych – mało wybranych

2 V – „Jerozolima będzie deptana przez pogan …”

9 V – Judasz w wieczerniku

16 V – „Mówili obcymi językami”

23 V – Nowa ziemia i nowe niebo

30 V – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Parafialnej Świątyni