Trzecia Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017 r.

Wizyta duszpasterska w tym i następnym tygodniu:
poniedziałek 23 I – Cybernetyki 3, 3A, 3B, 3C i Obrzeżna 5A, 5B, 5C, 5D, 5E, 5F
wtorek 24 I – Obrzeżna 3 oraz Obrzeżna 1D
środa 25 I – Obrzeżna 1B i 1C
czwartek 26 I – Cybernetyki 7C, 7D, 7E i 7F
piątek 27 I – Obrzeżna 1 i 1A
sobota 28 I – Kłobucka 8 i Złoty Potok 1 oraz Rzymowskiego 37
czwartek 2 II – Obrzeżna 1F i Obrzeżna 1E
Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym i następnym tygodniu. Wszystkie rodziny, które w czasie wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną zaprosić kapłana, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy 30 i 31 stycznia oraz 1 lutego. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej za dwa tygodnie, w niedzielę – 5 lutego na wszystkich Mszach św.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku – 24 stycznia o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program wyłożony jest w kościele, na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Spotkanie opłatkowe wszystkich służb liturgicznych odbędzie się w czwartek – 26 stycznia po Eucharystii o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła. W czasie Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się przyjęcie do ministrantów i bielanek.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 stycznia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja oraz zaprasza wszystkich słuchających radio Maryja na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę – 28 stycznia, po Eucharystii o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła.

W bieżącym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich. W związku z tym jubileuszem planujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy. Bliższych informacji o pielgrzymce udziela Ks. Maciej przy wyjściu z kościoła.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę – 22 lutego. Zapisy w zakrystii.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 6 rodzin i za ofiarę na ławki do kościoła, którą złożyła 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2017 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. dr Andrzej Bosowski

24 I – Małżeńska sprawa Józefa

31 I – Czy Jezus miał braci ?

7 II – „Nieporozumienie” z powodu wina

14 II – Kuszenie Jezusa przez szatana

21 II – „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę”

28 II – Powrót do nierozerwalności małżeństwa

7 III – Kościół Kat. Nie uznaje rozwodów, a jednak …

14 III – Małżeństwo czy bezżeństwo ?

21 III – Nastawić drugi policzek

28 III – „Napisz: osiemdziesiąt …”

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

18 IV – Nieodpuszczalny grzech ?

25 IV – Wielu powołanych – mało wybranych

2 V – „Jerozolima będzie deptana przez pogan …”

9 V – Judasz w wieczerniku

16 V – „Mówili obcymi językami”

23 V – Nowa ziemia i nowe niebo

30 V – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Parafialnej Świątyni