Czwarta Niedziela Zwykła ? 29 stycznia 2023 r.

Czwarta Niedziela Zwykła ? 29 stycznia 2023 r.

W czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej kapłani nawiedzili 2114 mieszkań. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwe przyjęcie kapłanów. Dziękujemy także za tradycyjnie składane ofiary na utrzymanie parafii. Szczegółowego omówienia kolędy dokona Ks. Proboszcz za tydzień podczas każdej Mszy św.

Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie ? Matki Bożej Gromnicznej, obchodzimy w czwartek – 2 lutego. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic na początku każdej Eucharystii. Akcja Katolicka rozprowadza dzisiaj gromnice przy wyjściu z kościoła. Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę 2 lutego przeznaczone będą na zakony klauzurowe. Na każdej Eucharystii będzie możliwość złożenia przyrzeczenia  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła, na rzecz ochrony  życia  dzieci  poczętych.

Śpiew  Akatystu  ku  czci  Matki Bożej  w  środę – 1 lutego o godz. 20.00  w  kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 2 lutego, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka oraz jednorazowo Odnowa w Duchu Świętym.

Spowiedź  pierwszopiątkowa  w  piątek – 3 lutego  od  godz. 9.30  i  od  godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi  w  sobotę – 4 lutego  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 lutego o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna  o  godz. 18.30.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o pomocy humanitarnej w czasie komunizmu, między innymi w naszej parafii i dyskusji z reżyserem z Belgii. Spotkanie odbędzie się w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 w dolnym kościele.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę – 22  lutego.  Zapisy w  zakrystii
i w  kancelarii  parafialnej.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023r. Zdecydowane osoby mogą zapisać się i podpisać umowę od następnej niedzieli u Ks. Proboszcza.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w styczniu złożyło trzydzieści siedem rodzin na łączną sumę 10300 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne  potrzeby  parafii  składamy  serdeczne: ?Bóg zapłać?.