Druga Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

Druga Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

Roraty w naszej świątyni sprawowane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi do uczestnictwa w Roratach.

Dziś w kaplicy bocznej odbywa się kiermasz książki katolickiej „Czytanie na ogrzewanie”, podczas którego możemy nabyć książkę na prezent świąteczny. Wśród pozycji książkowych między innymi album z beatyfikacji rodziny Ulmów, tomiki poezji Ks. Jana Twardowskiego i wiele innych. Ofiary za książki są cegiełką na ogrzewanie kościoła.

Opłatki wigilijne, sianko i świece Caritas rozprowadzane są w wyjściu z kościoła. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewania kościoła, którego koszt w ubiegłym roku wyniósł ponad 180 tys.

„Rodzina pomaga rodzinie” to inicjatywa świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w środę po Mszy św. o godz. 19.00.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od przyszłej niedzieli – 17 grudnia. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje poprowadzi Ks. Franciszek Urmański – doktorant z Rzymu.

Wizyta  duszpasterska  w  tym  tygodniu:

11.XII, poniedziałek –  Gotarda 8,  10

12.XII, wtorek –  Bokserska 2,  38,  40,  57;   teren wyścigów konnych  

13.XII, środa –  Bokserska 46,  46A,  48;  Puławska  266 – nowy blok,

                          Gotarda 1, 3;   Gruszczyńskiego 14, 14A, 17;  Obrzeżna 4, 6

14.XII, czwartek –  Bogunki 3,  5;   Obrzeżna 8,  10,  12,  14

15.XII, piątek – Gotarda 5,  7;   Jadźwingów 13, 15, 17, 16, 18, 22, 22A, 24

                          Rzymowskiego  39

16.XII, sobota –  Jadźwingów 20;  Kolady 1, 4 i domki;  Obrzeżna 16 i domki

Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu, co pomoże wszystkim mieszkańcom danego bloku uzyskać informację o kolędzie.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się wydrukowane zaproszenie dla wszelkich instytucji znajdujących się na terenie naszej parafii na spotkanie przedświąteczne w piątek 22 grudnia o godz. 12:00. Prosimy o przekazanie tych zaproszeń kierownictwu instytucji.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie, gdzie obecnie pracuje prawie tysiąc: kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych oraz świeckich z Polski. Możemy wspomóc ich pracę składając ofiary w ramach zbiórki,  która  prowadzona  jest  dzisiaj  przy  wyjściach  z  kościoła.