Pierwsza Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów. Roraty w naszej świątyni w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Kazanie w piątki do młodzieży, w soboty do dzieci.  Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi do uczestnictwa w Roratach.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30  a  procesja eucharystyczna o 18.30.

Opłatki wigilijne, sianko i świece Caritas rozprowadzane są w wyjściu z kościoła. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewania kościoła, którego koszt w ubiegłym roku wyniósł ponad 180 tys. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się od niedzieli -17 grudnia.

„Rodzina pomaga rodzinie” to inicjatywa świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas.

Śpiew  Akatystu  ku  czci  Matki  Bożej  w  środę – 6 grudnia o  godz. 20.00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 grudnia, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy w piątek – 8 grudnia. Eucharystie w tym dniu: 6.30, 10.00, 19.00. Godzina Łaski z prywatną adoracją w ciszy w kościele o godz. 12.00. Jest to także święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej, którego członkowie gromadzą się tego dnia na Eucharystii o godz.19.00.

Za tydzień kiermasz książki katolickiej „Czytanie na ogrzewanie”, podczas którego możemy nabyć książkę na prezent świąteczny. Ofiary dobrowolne za książki są cegiełką na ogrzewanie kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach od 1 do 8 maja. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmuje ks. Piotr w wyjściu z kościoła. 

Wizyta  duszpasterska  w  tym  tygodniu:

4.XII, poniedziałek –  Granitowa 1,  3;   Wyścigowa 4A,  4B,  4C

  5.XII, wtorek –  Rzymowskiego 17,  19;   Wyścigowa 8,  8B,  14,  14A

  6.XII, środa –  Bartłomieja 8,  10,  12;   Modzelewskiego 6,  8,  10,  12; Wyścigowa 17,  18,  20

  7.XII, czwartek –  Bartłomieja 5,  7

  8.XII, piątek –  Jadźwingów 1,  2,  3;   Rzymowskiego 33

  9.XII, sobota –  Jadźwingów 5/7;   Bokserska 34,  36

Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Wydrukowany plan wizyty duszpasterskiej znajduje się w wyjściu z kościoła oraz jest umieszczony na stronie internetowej parafii.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się wydrukowane zaproszenie dla wszelkich instytucji znajdujących się na terenie naszej parafii na spotkanie przedświąteczne w piątek 22 grudnia o godz. 12:00. Prosimy o przekazanie tych zaproszeń zainteresowanym osobom.