Druga  Niedziela  Adwentu ? 4 grudnia 2022 r.

Zostały ukończone prace związane z budową ołtarzy Św. Jana Pawła II i Św. Michała Archanioła. Poświęcenie nowych ołtarzy dziś podczas Mszy św. o godz. 12:30. 

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30  a  procesja eucharystyczna o 18.30.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dzisiaj o godz. 20.00.

Przypominamy, że Roraty w naszej świątyni sprawowane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Kazanie w poniedziałki do dorosłych, w środy do młodzieży, w pozostałe dni do dzieci. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi do uczestnictwa w Roratach.

Opłatki wigilijne można nabyć w wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewania kościoła, którego koszt w ubiegłym roku wyniósł ponad 120 tys.

Zespół Caritas rozprowadza w wyjściu świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przyjmuje przygotowane paczki w ramach ?Rodzina pomaga rodzinie?.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 7 grudnia,  po  Eucharystii  o  godz. 19.00,  w  sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy w czwartek – 8 grudnia. Eucharystie w tym dniu: 6.30, 10.00, 19.00. Godzina Łaski z prywatną adoracją w ciszy w kościele o godz. 12.00. Jest to także święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej.

Za tydzień kiermasz książki katolickiej ?Czytanie na ogrzewanie?, podczas którego możemy nabyć książkę na prezent świąteczny. Ofiary dobrowolne za książki są cegiełką na ogrzewanie kościoła.

Obrzęd przedstawienia młodzieży, która obecnie przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 11 grudnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od niedzieli – 18 grudnia. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje poprowadzi Ks. Marek Dziewiecki.

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od 2 stycznia 2023. Odwiedzać będziemy wszystkich, którzy wcześniej zaproszą kapłana do swojego mieszkania. Możemy to uczynić poprzez wypełnienie formularza na stronie internatowej parafii lub wypełnienie specjalnej karty zgłoszeniowej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Tam także znajduje się wydrukowany program wizyty duszpasterskiej.

Zapraszamy na rekolekcje dla rodzin w dniach od 18.02.2023 do 25.02.2023 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Piwnicznej. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Na ten wyjazd są jeszcze wolne miejsca.  Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023r. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie, gdzie obecnie pracuje prawie tysiąc: kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych oraz świeckich z Polski. Możemy wspomóc ich pracę składając ofiary w ramach  zbiórki,  która  prowadzona  jest  dzisiaj  przy  wyjściach  z  kościoła.