Trzecia Niedziela Adwentu ? 11 grudnia 2022 r.

Trzecia Niedziela Adwentu ? 11 grudnia 2022 r.

Obrzęd przedstawienia młodzieży, która obecnie przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dzisiaj na Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do zainteresowania się, czy młodzież ta, daje dobre świadectwo chrześcijańskiego  życia.

Dziś w kaplicy bocznej odbywa się kiermasz książki katolickiej ?Czytanie na ogrzewanie?, podczas którego możemy nabyć książkę na prezent świąteczny. Wśród pozycji książkowych między innymi album z beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tomiki poezji Ks. Jana Twardowskiego i wiele innych. Ofiary dobrowolne za książki są cegiełką na ogrzewanie kościoła.

Roraty w naszej świątyni sprawowane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Kazanie w poniedziałki do dorosłych, w środy do młodzieży, w pozostałe dni do dzieci. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi do uczestnictwa w Roratach.

Opłatki wigilijne można nabyć w wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewania kościoła, którego koszt w ubiegłym roku wyniósł ponad 120 tys.

Zespół Caritas rozprowadza w wyjściu świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przyjmuje przygotowane paczki w ramach ?Rodzina pomaga rodzinie?.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00.

Przedświąteczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 17 grudnia od godz. 9.00.  Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od przyszłej niedzieli – 18 grudnia. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje poprowadzi Ks. Marek Dziewiecki.

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od 2 stycznia 2023. Odwiedzać będziemy wszystkich, którzy wcześniej zaproszą kapłana do swojego mieszkania. Możemy to uczynić poprzez wypełnienie formularza na stronie internatowej parafii lub wypełnienie specjalnej karty zgłoszeniowej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Tam także znajduje się wydrukowany program wizyty duszpasterskiej. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie kolędy oraz wywieszenie programu wizyty duszpasterskiej na klatach schodowych lub tablicach informacyjnych.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023r. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność  za  gazety  prosimy  składać  do  puszki, która  się  tam  znajduje.