Pierwsza Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022

Pierwsza  Niedziela  Adwentu ? 27 listopada 2022 r.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów. Roraty w naszej świątyni w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Kazanie w poniedziałki do dorosłych, w środy do młodzieży, w pozostałe dni do dzieci. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi do uczestnictwa w Roratach.

Opłatki wigilijne i świece Caritas rozprowadzane są w wyjściu z kościoła. Rekolekcje  adwentowe rozpoczną  się  od  niedzieli – 18 grudnia.

?Rodzina pomaga rodzinie? to nowa inicjatywa świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas zastępująca dotychczasową formę pozostawiania produktów w koszu. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas. To zgłaszające się rodziny zdecydują, co znajdzie się w świątecznej paczce.

Święto Św. Andrzeja Apostoła obchodzimy w środę – 30 listopada. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza oraz Księdza Prałata.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów o godz. 19:00. W następną Niedzielę swoje imieniny obchodzi Ks. Krystian, za którego będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 19:00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 1 grudnia, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Spowiedź  pierwszopiątkowa  w  piątek – 2 grudnia  od  godz. 9.30  i  od  godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 3 grudnia  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Zostały ukończone prace związane z budową ołtarzy Św. Jana Pawła II i Św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękujemy indywidualnym rodzinom, które ufundowały te ołtarze. Uroczyste poświęcenie nowych ołtarzy odbędzie się w przyszłą Niedzielę 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12:30.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 4 grudnia o godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła  a  procesja  eucharystyczna  o  godz. 18.30.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej za tydzień 4 grudnia o godz. 20.00  w  sali  dolnego  kościoła.

Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia za dobrowolną ofiarę książki dla dzieci na czas Adwentu ?Droga do żłobka? pod redakcją księdza Proboszcza.

Wpłaty  ofiar  na  Radio  Maryja  przyjmowane  są  dzisiaj  przy  wyjściu  z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w listopadzie złożyło dwadzieścia dwie rodziny na łączną sumę 4200 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne  potrzeby  parafii  składamy  serdeczne: ?Bóg zapłać?.