Druga Niedziela Zwykła ? 15 stycznia 2023 r.

Druga Niedziela Zwykła ? 15 stycznia 2023 r.

Dziś zapraszamy na koncert kolędowy scholii dziecięcej i młodzieżowej, który odbędzie się po Eucharystii o godz. 19.00 w kościele.

Trwa wizyta duszpasterska. Odwiedzamy wszystkich, którzy wcześniej zaprosili kapłana do swojego mieszkania. Możemy to uczynić poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej parafii lub wypełnienie specjalnej karty zgłoszeniowej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Tam także znajduje się wydrukowany program wizyty duszpasterskiej, który prosimy wywiesić na klatkach schodowych, aby informacja o wizycie duszpasterskiej dotarła do wszystkich mieszkańców naszej parafii. Prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej z tygodniowym wyprzedzeniem, co ułatwi rozplanowanie wizyt kapłanów. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 17.00. Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Jeżeli nie posiadamy w domu wody święconej, można ją pobrać po Mszach Świętych w zakrystii.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Uroczystość przyjęcia do ministrantów, bielanek i scholii dziecięcej odbędzie się w czwartek – 19 stycznia, na Eucharystii o godz. 19.00. Po tej uroczystości spotkanie świąteczne wraz z rodzicami w sali dolnego kościoła.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzimy w całym kościele
w dniach 18-25 stycznia pod hasłem ?Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości?.

Zapraszamy na doroczny koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego w najbliższą Niedzielę 22 stycznia po Mszy św. o godz. 17:30.  

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii.

Na stoliku znajdują się książki spośród których, szczególnie polecamy książkę Benedykt XVI ?Wiara i proroctwo?. Ceny znajdują się na odwrocie książki.