Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 11 września 2016 r.

Z racji obchodzonego Roku Miłosierdzia, zapraszamy na codzienną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, przed obrazem Jezusa Miłosiernego w kościele.

Możemy w swoim domu przyjąć relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W październiku umieszczone zostaną na stałe przy ołtarzu św. Maksymiliana. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza do współpracy nowych nauczycieli. Spotkanie wszystkich nauczycieli w poniedziałek – 12 września o godz. 18.00 w sali Centrum Edukacyjnego. Zajęcia dla dzieci i młodzieży rozpoczną się od 19 września.

Grupa „Fides” zaprasza na spotkania dla dorosłych poświęcone różnym zagadnieniom wiary, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19.45 w sali przy kancelarii parafialnej.

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 września po Eucharystii o godz. 19.00.

Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” w środę – 14 września o godz. 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną prowadzoną w naszej parafii.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 15 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w piątek – 16 września, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 17 września o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: „Co to znaczy wierzyć w Boga”.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w sobotę – 17 września na Eucharystii o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, psałterzystów, chór, męską służbę dorosłych i szafarzy Komunii. Po Eucharystii w dolnym kościele odbędzie się wspólna agapa i zostanie omówiony plan pracy służb liturgicznych. Z dziećmi zapraszamy rodziców. Przygotowanie do tej uroczystości w środę o godz. 19.30 w kościele.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 18 września o godz. 12.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę – 18 września o godz. 18.15 w kościele. Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Rocznicy I Komunii św. za dwa tygodnie w niedzielę – 25 września po Mszy o godz. 11.00.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest kolejny numer gazetki „Nasza Parafia”.

Młodzież ze szkół średnich, na przygotowanie do bierzmowania, zapisywać będziemy codziennie przez tydzień, od poniedziałku – 19 września w kancelarii parafialnej. Młodzież przychodzi zapisać się z rodzicami oraz indeksami nauki religii. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w środę – 21 września o godz. 20.00.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny i za ofiary na nowe organy, które złożyły także 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.