Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 18 września 2016 r.

Spotkanie kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj – 18 września o godz. 12.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. dzisiaj – 18 września o godz. 18.15 w kościele.

Z racji obchodzonego Roku Miłosierdzia, zapraszamy na codzienną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, przed obrazem Jezusa Miłosiernego w kościele.

We wszystkich kościołach Polski, odbywa się dzisiaj zbiórka na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła na ten cel przeprowadza Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn charytatywny.

Zapisy młodzieży ze szkół średnich na przygotowanie do bierzmowania, przyjmujemy codziennie w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Młodzież przychodzi zapisać się z rodzicami oraz indeksami nauki religii. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w środę – 21 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 21 września o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Tematem filmowym spotkania będzie moc modlitwy.

Dzień imienin Ks. Tomasza Paśko przypada w czwartek – 22 września. Za Solenizanta modlić się będziemy tego dnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 24 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych i zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę – 25 września po Mszy o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Parafialne Centrum Edukacyjne. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na kursy językowe, zajęcia z matematyki, fizyki, historii, WOS-u oraz konsultacje psychologiczne. Bliższych informacji na temat oferty edukacyjnej udzielają nauczyciele Centrum przy wyjściu z kościoła.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 25 września o godz. 20.00. Poświęcone będzie planom gospodarczym na przyszły rok.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 3 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyła 1 rodzina i za ofiary na nowe organy, które złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

ODPUST PARAFIALNY
10 października, godz. 19.00
( rocznica kanonizacji Św. Maksymiliana )

NOWENNA DO ŚW. MAKSYMILIANA
1 – 9 października, godz.19.30

DOROCZNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
7, 8 , 9 października, godz. 8.00 – 21.00