Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii, odbędzie się dzisiaj – 18 września o godz. 20.00 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program tego przygotowania.

Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej. Trwały one będą jeszcze do końca września w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na ŚDM do Lizbony w 2023 roku. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszamy w środę 21 września o 19:30 w sali koło kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu rozpoczyna swoją działalność Parafialne Centrum Edukacyjne. W poniedziałek o godz. 17:00 zajęcia z matematyki dla uczniów szkoły podstawowej, we wtorek o godz. 18:00 pierwsza edycja kursu języka polskiego. Zapraszamy nauczycieli do współpracy oraz dzieci, młodzież i emigrantów do korzystania z pomocy Centrum Edukacyjnego. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz przy wyjściu z kościoła.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 24 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych oraz zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii. Możemy też prosić o przychodzenie w każdą Niedzielę nadzwyczajnego szafarza, który przysienie do domu chorego Komunię św.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 24 września o godz. 19.00. Imienna modlitwa za tych zmarłych od godz. 18.20.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę – 25 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od poniedziałku – 3 października w kancelarii parafialnej.

W tym roku 10 października przypada odpust parafialny oraz czterdziesta rocznica kanonizacji patrona naszej parafii. Z tej okazji zachęcamy do nabycia książki o świętym Maksymilianie Kolbe, która jest wyłożona za środkowym rzędem ławek.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.