Dwudziesta Czwarta  Niedziela  Zwykła –  17 września 2023 r

Dwudziesta Czwarta  Niedziela  Zwykła –  17 września 2023 r.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w poniedziałek – 18 września o godz. 20.00 w  sali przy kancelarii parafialnej.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od wtorku – 19 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

W poniedziałek 25 września o godz. 19.00 parafialna Odnowa w Duchu Świętym zaprasza  na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę – 24 września o godz. 20.00 w kościele.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę – 22 października po Eucharystii o godz.11.00 w sali dolnego kościoła.

Parafialna Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na cykl 5 spotkań apologetycznych zatytułowany „Zrozumieć wiarę. Dlaczego…?” Na spotkaniach będziemy odpowiadać na popularne zarzuty wobec nas wierzących. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę października o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. W programie m.in. modlitwa i konferencja.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od poniedziałku – 2 października w kancelarii parafialnej.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 7 października. Jest kilka wolnych miejsc. Koszt 120 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej
i młodzieżowej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w niedzielę – 8 października po Eucharystii o godz. 11.00  w  sali  dolnego  kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.