Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła –  24 września 2023 r.

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła –  24 września 2023 r.

Dzisiaj po każdej Mszy św. istnieje możliwość za darmo wybrać sobie w kaplicy bocznej obraz, krzyż, modlitewnik, różaniec, książkę. Godnym zagospodarowaniem poświęconych przedmiotów zajmuje się Misja św. Faustyny.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się dziś o godz. 20.00 w kościele.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od poniedziałku – 2 października w kancelarii parafialnej.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

W poniedziałek 25 września o godz. 19.00 parafialna Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie oraz wspólnota ta zaprasza na cykl 5 spotkań apologetycznych zatytułowany „Zrozumieć wiarę. Dlaczego…?” Na spotkaniach będziemy odpowiadać na popularne zarzuty wobec nas wierzących. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę października o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. W programie m.in. modlitwa i konferencja.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie w czwartek – 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło.  Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gotarda i Rzymowskiego, Modzelewskiego i Al. Lotników oraz Rzymowskiego i Al. Wilanowska,  gdzie  będzie  prowadzona  modlitwa  do  Bożego  Miłosierdzia.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w czwartek – 28 września podczas Eucharystii o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór parafialny, liturgiczną służbę dorosłych i  nadzwyczajnych  szafarzy  Komunii.  Po Mszy św. wspólna agapa. Z  dziećmi  zapraszamy  ich  rodziców.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 7 października. Jest kilka wolnych miejsc. Koszt 120 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej
i młodzieżowej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w niedzielę – 8 października po Eucharystii o godz. 11.00  w  sali  dolnego  kościoła.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 30 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych oraz zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii. Możemy też prosić o przychodzenie w każdą Niedzielę nadzwyczajnego szafarza, który przysienie do domu chorego Komunię św.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 30 września o godz. 19.00. Imienna modlitwa za  tych zmarłych  od  godz. 18.30.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 1 października o 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz.18.30.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.