Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 10 września 2023 r.

Serdecznie witamy w naszej parafii alumna Warszawskiego Seminarium Duchownego, kleryka Dawida Frączaka, który będzie odbywał w naszej parafii praktyki katechetyczne i pastoralne przez najbliższe dwa tygodnie.

Od najbliższego wtorku wspólnota Fides zaprasza na spotkania formacyjne w każdy wtorek o godz. 19:45 w sali koło kancelarii parafialnej. Szczególnie na te spotkania zapraszamy małżeństwa.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w środę – 13 września po Mszy św. o godz. 19:00.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek  –  14 września  o  godz. 20.00  w  sali  dolnego  kościoła.

Spotkanie Zespołu Caritas odbędzie się w czwartek 14 września o godz. 18:00 w Sali Caritas. Zapraszamy nowych wolontariuszy do włączenia się dzieła charytatywne.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w poniedziałek – 18 września o godz. 20.00 w  sali przy kancelarii parafialnej.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od wtorku – 19 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę – 24 września o godz. 20.00 w kościele.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się w październiku, w niedzielę – 22 października po Eucharystii o godz.11.00 w sali dolnego kościoła.

Obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych, odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 września podczas Mszy św. o godz. 11:00. Prosimy, aby dzieci przyniosły swoje tornistry na tę Mszę świętą.

Za tydzień będziemy gościli w naszej Parafii Ojca Piotra Szczepańskiego – redaktora naczelnego Rycerza Niepokalanej, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie.

Wspomagając rodziców i najmłodsze dzieci, którym trudno jest zachować uwagę podczas Mszy św. przygotowaliśmy w kaplicy po prawej stronie miejsce, w którym dzieci mogą zająć się rysowaniem. Znajdują się tam kredki i kolorowanki nawiązujące do aktualnej Ewangelii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami. Szczególnie polecamy tygodnik „Niedziela”, gdzie znajduje się artykuł o naszej parafii.