Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016 r.

Po wakacyjnej przerwie przywracamy od września: Eucharystię w dni powszednie o godz. 10.00, Eucharystię niedzielną o godz. 17.30 oraz codziennie modlitwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, która odbywa się z racji obchodzonego Roku Świętego – Roku Miłosierdzia.

Możemy w swoim domu przyjąć relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W październiku umieszczone zostaną na stałe przy ołtarzu św. Maksymiliana. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej

77 rocznica wybuchu II wojny światowej przypada w czwartek – 1 września. Za poległych w obronie naszej Ojczyzny w czasie II wojny światowej modlić się będziemy tego dnia szczególnie na Eucharystii o godz. 19.00.

W czwartek – 1 września, obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Eucharystię, z racji rozpoczęcia roku szkolnego, w piątek – 2 września o godz. 19.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 18.00.

Zebranie lektorów, ministrantów, bielanek, scholii dziecięcej i młodzieżowej wraz z rodzicami w piątek – 2 IX o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, które odbędzie się w sobotę – 3 IX o godz. 9.00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 3 września o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 4 września, o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 4 września o godz. 18.30.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia, która planowana jest w dniu 10 września. Dziś ostatni dzień przyjmowania zapisów w zakrystii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na nowe organy, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.